Példaképek a Bedős Diákok!


Iskolánk, 2013. november 8-án csatlakozott a Vöröskereszt Bázisiskolai hálózatához. A csatlakozással feladatokat is vállalnunk kellett az egészségnevelés területéről. Az egyik ilyen feladatvállalásunk az volt, hogy a középiskolás diákokat véradásra sarkalljuk. A véradás, a társadalmi felelősségvállalás egyik legfontosabb és legnemesebb formája. Az elmúlt években a véradás ügyének támogatása mellett köteleztük el magunkat. Tanévenként négy véradást szoktunk szervezni, a 2021/2022-es tanévben eddig hármat tartottunk, a legutóbbit február 7-én. Erre a napra előzetesen kitűzött 35 fős részvételi arányt sikerült túl is szárnyalnunk, hisz kereken 50 diák és oktató jelent meg és közülük 8-an először adtak vért, hogy ismeretlenül is segítséget nyújtsanak embertársaiknak. Ez a hétfői nap is nagyon jó hangulatban telt és sok finomság várta véradócsaládunk tagjait. Szeretnénk megköszönni az ásotthalmi Jacky pizzériának, hogy 10 pizzát ajánlott fel, valamint Kőrösi Magdolna kolléganőnek a 3 nagytáblás Milka csokoládét, amit a véradásra jelentkezők között sorsoltunk ki. Külön kiemelném Habi Bence 13/D osztályos tanulót, aki már két tanév óta lelkesen segíti iskolai véradásunkat, munkája nagy segítség számunkra.

A vér a véradók adománya, a gyógyítás nélkülözhetetlen eszköze, hisz az emberi vér semmi mással nem pótolható. Köszönjük a Bedős fiúk és lányok megjelenését, hisz a magyar társadalom számára követendő példával szolgálnak, megmutatják, hogy igenis van önzetlenség, igenis van emberség, és igenis van érdek nélküli segítség!

Domokos József