Iskolánk a megyei vadásznaponAz évről- évre megrendezésre kerülő Csongrád -Csanád megyei vadásznapnak idén Öttömösön a Bálint vendégház adott otthont, teret. A megyei vadásztársaságok hagyományosnak számító főzőversenye mellet egyéb programok is voltak az érdeklődőknek. Ilyen volt a trófeabemutató, állatsimogató, lőszimulátor. A program az ünnepélyes megnyitó után a Vadászhimnusz meghallgatásával kezdődött, majd Hubertus misével folytatódott, ezután kitüntetéseket adtak át az arra érdemeseknek. A rendezvény fényét magasabbra emelte a vadász, erdész iskolák bemutatkozó standja is, melyeket nagy érdeklődés övezett. Itt megtudhatták a látogatók a képzési lehetőségeket, irányokat, az egyes iskolák erősségeit. Az ásotthalmi Alföldi ASzC Bedő Albert Erdészeti Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium is képviselte magát 3 diákja segítségével. Ők ismertették az erdésztechnikusi, erdőművelő – fakitermelő, lovász (gazda), kertész szakirányokat a jövő középiskolásainak. A diákjaink iskolánk számtalan pozitív oldala mellett a határon túli kisebbséget is képviselték, hiszen egy diákunk Kárpátaljáról, egy diákunk pedig a Vajdaságból érkezett a vadásznapra. Délben a vadásztársaságok által főzött és a látogatók számára felajánlott 4 féle ízletes pörköltből (őz, vaddisznó, marha és csülök) választhattak. A délutáni kulturális programokat a csiga duó nyitotta meg, majd a helyi iskola diákjai mutatták meg tudásukat. Reméljük, hogy az erdész – vadász vénájú gyermekek közül egyre többen választják ezen szép hivatásokat iskoláinkban.


Üdv a vadásznak, erdésznek!