Európai Diáksport nap


Szeptember utolsó péntekén, nagyon szép időben került sor az idei Európai Diáksport napra. A járványhelyzetre való tekintettel minden program szabadtéren került lebonyolításra. A tanulók osztálykereteken belül végezték a különböző mozgásokat, így az elmúlt években közösen végzett bemelegítést és futást az idén időben csúsztatva, tanulócsoportonként hajtották végre. A 2020 méteres futás rajtjai 20 percenként követték egymást, míg a versenyszámok helyszíneit egymástól biztonságos távolságra alakítottuk ki. A feladatok végrehajtása közben lehetősége volt a diákoknak a már ismert mozgásformák verseny szituációkban való gyakorlására, illetve az első éves tanulóknak a számukra még újdonságnak számító sportág megismerésére, amire talán legjobb példa a gerelyhajítás volt. A programok kialakításánál figyelembe vettük a megfelelő távolság megtartásának lehetőségét, ezért csökkentett létszámban játszottak egymás ellen röplabdázás közben. Iskolánkban nagyon népszerű a métázás, ami ezen a napon is a legkedveltebb játéknak bizonyult. A feladatok közül még egy erőpróbát szeretnék kiemelni, ahol a diákok egy több versenyszámból /pl.: fekvenyomás, rönkpakolás/ dönthették el, hogy ki érdemli ki a „Legerősebb tanuló” címet. Remélem, hogy a következő tanévben már nyugodtabb körülmények között, de az ideihez hasonlóan jó hangulatú programot tudunk szervezni.