Európai Diáksport Nap

Nagyon szép őszi időben került sor a sportnap lebonyolítására. Az esemény egy közös bemelegítéssel indult, majd jöhetett az együtt lefutott 2018 méter. Ezután a diákok körszínpad szerűen vettek részt a programokon: a kézilabdapályán kispályás labdarúgásban mérhették össze a tudásukat, míg a füves sportpálya egyik térfelén métázhattak, addig a másik felén az atlétika különböző számaiban indulhattak a tanulók. Ez utóbbi során távolugrásban, illetve az iskolánkban népszerű dobószámokban /súlylökés, gerelyhajítás, diszkoszvetés/ versenyezhettek a nevező felsőbb éves diákok. A kilencedikesek számára lehetőség volt, hogy megismerjék és kipróbálják ezeket a sportágakat, hogy jövőre már ők is megméretetthessék magukat.

Úgy gondolom, hogy mindenki jól érezte magát ezen a rendhagyó délelőttön, s a programok erősítették a rendszeres mozgás megerősödését, illetve kialakulását.