Megyei Fejlesztési és Képzési Bizottság rendezvénye iskolánkban

A Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, a Csongrád Megyei Fejlesztési és Képzési Bizottság, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Csongrád Megyei Szervezete és Igazgatósága közös szakképzési rendezvényt, konzultációs fórumot tartott 2017 október 26-án délután Ásotthalmon a Bedő Albert Erdészeti Szakgimnáziumban.

Csongrád megyében is – hasonlóan az országoshoz – megnőtt a munkaerő-piaci igényekhez alkalmazkodni tudó szakképzett munkavállalók iránti kereslet. A rendezvény lehetőséget kívánt biztosítani arra, hogy a változó gazdasági környezetben a szakmai képzést érintő változásokról tájékozódjunk, megismerjük Csongrád megye agrárgazdaságának terveit, a duális szakképzés lehetőségeit, fogalmazzuk meg azokat a tennivalókat, amelyek a közös szándék eredményeként erősíthetik a képzésben résztvevők felkészültségét, munkaerő-piaci kompetenciáit.

A rendezvényen elhangzott előadások:

Dr. Tráserné Oláh Zsuzsanna, a Csongrád Megyei Fejlesztési és Képzési Bizottság, titkár:

A gazdaság és a szakképzés összefüggései – felkészült munkaerő viszi előre a gazdaságot

Kispál Ferenc, Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Csongrád Megyei Szervezet, elnök és

Dr. Kristó István szakképzési referens:

A megyei agrárgazdaságának jellemzői, az agrárvállalkozások speciális munkaerő-piaci igényei, elvárások a szakmai képzéssel kapcsolatban

Andrésiné dr. Ambrus Ildikó, Bedő Albert Erdészeti Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, igazgató:

Az erdészeti szakképzés jelene, jövője, megoldásra váró feladatai

Az előadásokat követően kötetlen beszélgetésre került sor a résztvevőkkel a pályaorientáció, az iskolai innováció, a duális képzés, mint hozzáadott érték az agrár szakképzésben témakörben