Állatok Világnapja 2017

Minden év október 4-e, Assisi Szent Ferencnek, az állatok védőszentjének halála napja az Állatok Világnapja. E nap üzenete, hogy éljünk harmóniában a minket körülvevő élőlényekkel és a természettel. Nemcsak a vadon élő, hanem háziállataink védelme is fontos. Iskolánkban több mint tíz éves hagyománya van az Állatok Világnapjához kapcsolódó vetélkedőnek. Általában nem a napján, hanem annak közelében szervezzük, ebben az évben október 16-án. Az iskola ebédlőjében 13 osztály 3-3 fős csapata jelent meg.

A vetélkedő első részében játékos képfelismerés volt a feladat. Érdekes, ritka, olykor egzotikus állatokat kellett felismerniük a tanulóknak. Majd egy 21 kérdéses feladatlap kitöltése várt a csapatokra. Meg kellett nevezni 2017 év élőlényeit, tippelni lehetett hazánk háziállat állományára, majd több élővilágunk legjeihez kapcsolódó kérdés zárta a feladatsort.

A vetélkedőt fölényesen a 9/C osztály csapata ( Berki Sára, Gábor Diána, Bogyai Martin) nyerte.

Második helyezést a 9/BL osztály ( Horvai Miklós, Kócsó Vivien, Nagy Ádám),

míg harmadik helyezést a 10/A osztály csapata (Borbola Máté, Nagy Kristóf, Sáfrány Áron) ért el.

Gratulálunk a győztes csapatoknak!