Édes anyanyelvünk megyei forduló

Az idei tanévben szeptember 18-án rendezték meg az „Édes anyanyelvünk” verseny Csongrád megyei fordulóját, melynek a Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium adott otthont, az Oktatási Hivatal Szegedi Pedagógiai Oktatási Központjának támogatásával.

Iskolánkat Tormási Ádám 10. c osztályos tanuló képviselte. A verseny első részében leíró nyelvtani, stilisztikai, nyelvhelyességi ismereteikről adtak számot a diákok, míg a verseny második részében, rövid felkészülés után, szóban fejtették ki gondolataikat a megadott 3-4 téma egyikéből. A megye gimnazistái és szakgimnáziumi tanulói külön-külön mérték össze tudásukat.

Az országos döntőre kategóriánként 2-2 tanuló jut tovább.

A rendezvényt az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Sátoraljaújhely város , a Kazinczy-díj Alapítvány-Péchy Blanka emlékére kuratórium, Borsod-Abaúj-Zemplén megye Közgyűlése és az Anyanyelvápolók Szövetsége támogatta.