Életmentés, versenyszerűen!


A Magyar Vöröskereszt Csongrád megyei Szervezete 2022. május 13-án az Alföldi ASzC Bedő Albert Erdészeti Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumában rendezte meg a megyei elsősegélynyújtó versenyét. A Magyar Vöröskereszt 1971 óta szervezi meg ezt a felmenő rendszerű elsősegélynyújtó megmérettetést, amelynek célja az elsősegélynyújtó ismeretek fejlesztése, gyakorlása a fiatalok körében. A verseny több kategóriában zajlik és több fordulós. A területi döntő nyertesei vehettek részt a megyei fordulón. A megyei versenyen a legjobban teljesítő csapatok jutottak be az országos döntőbe. A középiskolás kategóriában a Bedő Albert Erdészeti Technikum 5 tanulója Radics Dániel, Varga Fruzsina, Bátyity Márk, Dózsai Benjámin és Kovács Ábel Dávid fogja képviselni Csongrád megyét a 2022. szeptember 9-11 között megrendezésre kerülő budapesti országos döntőn és remélhetőleg öregbíteni is fogják iskolánk hírnevét. Sikeres és jó felkészülést kívánok a csapatnak az országos megmérettetésre.


Domokos József