www.erdeszetiiskola.hu

OM azonosító 029799

6783 Ásotthalom Kiss Ferenc körút 76

Tel.: 62/291522

Az iskola Csongrád megyében, Ásotthalmon található. Több, mint 130 éve foglalkozunk természet tisztelő és értő emberek nevelésével.

Tájékoztatjuk, hogy 2016. szeptembertől, a 8. osztály végzett tanulók számára szakközépiskola, és szakiskolai osztályokat tervezzük indítani.

Szakgimnázium

A képzési idő 4 év.

• Erdészeti és vadgazdálkodás ágazat  (tagozatkód: 003)

• Kertészet és parképítés ágazat  (tagozatkód: 004)

Szakközépiskolában

Szakközépiskola

A képzési idő 3 év.

• Erdészeti szakmunkás  (tagozatkód: 001)

• Virágkötő és virágkereskedő (tagozatkód: 002)

• Lovász  (tagozatkód: 111)

Érettségire épülő szakképzésben a Lovastúra-vezető képzésre lehet jelentkezni (OKJ 54 812 02)

Az iskola egy 10 hektáros parkban van. Itt helyezkedik el a tanügyi épületek, a kollégiumok, saját konyhánk az ebédlővel, az erdészeti-, gépészeti-, virágkötő tanműhelyek, a vadgyűjtemény, a múzeum, a sportpályák, a könyvtár és az iskolai büfé. 1994 óta újra az iskola kezelésébe tartozik a közvetlenül mellette elterülő 440 hektáros tanulmányi erdő, ahol minden erdészeti jellegű gyakorlatot meg tudunk szervezni.

Tankertünkben és a fóliaházunkban a virágkötészethez szükséges zöld és száraz növényanyagunkat meg tudjuk nevelni.

A képzése során többféle jogosítvány és szakképsítés megszerzéséhez biztosítunk fölkészülési lehetőséget:

• motorfűrész-kezelő jogosítvány

• mezőgazdasági-vontatóvezetői jogosítvány

• rakodógép, targonca kezelésére szóló jogosítvány

• vadászvizsga

• erdőművelő szakképesítés

• virágkötő szakképesítés

• B kategoriás jogosítvány

Fölvételi vizsgát nem tartunk!

Gyakori kérdések az iskolánk felé:

-Fogadnak-e SNI gyerekeket?

-Igen! Az iskola felkészülten várja ezeket a tanulókat is.

-Kötelező-e a kollégium?

-Nem.

-A kollégium mennyibe kerül havonta?

-A kollégiumi elhelyezés minden tanuló számára ingyenes. Az étkezésért térítési díjat a szociális helyzet függvényében kell fizetni.

-Milyen lehetőségek vannak a szabadidő eltöltésére?

-Iskolánk igyekszik folyamatosan bővíteni ezeket a lehetőségeket. Jelenleg több szakköri elfoglatságra van lehetőség. Ilyen például a vadászszakkör, informatikai szakkör, faápoló szakkör. Hetente van lehetőség tanár-diák labdarúgás meccsre. Ezek mellett még számos lehetőséget biztosítunk a diákok hasznos időeltöltésére.

-Milyen egyéb végzettségeket tudnak biztosítani?

-Elsősegély tanfolyam, B kategoriás jogosítvány, gépkezelői jogosítványok, vadászvizsga.

Amennyiben fölkeltettük érdeklődését az iskolában folyó képzések iránt, további részletekről az alábbi címen, illetve telefonszámon tájékozódhat:

Bedő Albert Erdészeti Szakképző Iskola és Kollégium

6783 ÁSOTTHALOM KISS FERENC KÖRÚT 76

TEL.: 62 291 522

www.bedo-ahlom.sulinet.hu

Nyílt napok: 2015. november 26., 28., és 2016. január 9, de előzetes telefonos egyeztetés után iskolánk bármikor megtekinthető! A nyílt napok 9:00-13:00 között nyitottak, és 10:00-kor tartunk egy központi tájékoztatót.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Nézze meg facebook, youtube és weboldalunkat is!

• Wix Facebook page
  • YouTube Social  Icon